İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Manisa Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Manisa ilinde sınavla öğrenci alan 48 lisenin 53 programı için 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
48
Fen lisesi
7
En yüksek taban
473,35
En iyi yüzdelik
%1,06

Veri: 2026 LGS yerleştirmesi, bazı programlarda önceki yıl. Kaynak

Bu sayfa LGS puanıyla öğrenci alan liseleri gösterir. Manisa ilinde OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 81 lise için: Manisa OBP ile alan liseler

Manisa lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

53 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Manisa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Manisa Fen LisesiYunusemre473,35%1,06
Halil Kale Fen LisesiTurgutlu462,83%1,89
Macide-Ramiz Taşkınlar Fen LisesiAkhisar453,67%2,69
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen LisesiYunusemre450,40%3,02
Şehzadeler Gediz Anadolu LisesiŞehzadeler440,63%4,12
Soma Borsa İstanbul Fen LisesiSoma440,13%4,18
Alaşehir Fen LisesiAlaşehir432,63%5,11
Fatih Anadolu LisesiYunusemre428,27%5,68
Necip Fazıl Kısakürek Fen LisesiDemirci401,78%9,77
Salihli Sekine Evren Anadolu LisesiSalihli391,86%11,53
Akhisar Şeyh İsa Anadolu LisesiAkhisar391,10%11,67
Soma Cemil Meriç Anadolu LisesiSoma388,43%12,18
Ahmet Altan Anadolu LisesiAlaşehir383,88%13,06
Manisa Sosyal Bilimler LisesiYunusemre382,53%13,34
Turgutlu LisesiAnadolu Lisesi, Turgutlu379,57%13,94
Ali Uzunoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Soma363,45%17,41
Kula Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu LisesiKula347,98%21,16
Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Akhisar347,01%21,41
Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Salihli344,04%22,19
Demirci Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Demirci328,12%26,53
Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Akhisar326,62%26,90
Saruhanlı Anadolu LisesiSaruhanlı326,47%27,00
Merkez Efendi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Yunusemre322,90%28,05
Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Salihli282,16%41,49
Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi, teknik program, Yunusemre280,55%42,08
Alaşehir Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Alaşehir279,47%42,50
Gördes Anadolu LisesiGördes277,56%43,23
Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu LisesiKırkağaç276,36%43,70
Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Turgutlu273,69%44,76
Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Yunusemre269,31%46,52

Manisa en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Manisa Fen LisesiYunusemre473,35%1,06
  2. 2Halil Kale Fen LisesiTurgutlu462,83%1,89
  3. 3Macide-Ramiz Taşkınlar Fen LisesiAkhisar453,67%2,69
  4. 4Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen LisesiYunusemre450,40%3,02
  5. 5Şehzadeler Gediz Anadolu LisesiŞehzadeler440,63%4,12
  6. 6Soma Borsa İstanbul Fen LisesiSoma440,13%4,18
  7. 7Alaşehir Fen LisesiAlaşehir432,63%5,11
  8. 8Fatih Anadolu LisesiYunusemre428,27%5,68
  9. 9Necip Fazıl Kısakürek Fen LisesiDemirci401,78%9,77
  10. 10Salihli Sekine Evren Anadolu LisesiSalihli391,86%11,53

Manisa ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Manisa ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Manisa ilinde taban puanı en yüksek okul 473,35 puan ve %1,06 yüzdelik dilimle Manisa Fen Lisesi. Onu Halil Kale Fen Lisesi ve Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi izliyor.

Manisa fen liselerine kaç puanla girilir?

Manisa ilinde 7 fen lisesi var. Taban puanları 401,78 ile 473,35 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 62 net gerekir.

Manisa Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Manisa ilinde sınavla öğrenci alan 12 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 440,63 (Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi), en düşük 251,04.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. 2026'da öğrenci almayan programlar en son öğrenci aldıkları yılın değeriyle gösterilir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları