İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Adana Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Adana ilinde sınavla öğrenci alan 48 lisenin 56 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
48
Fen lisesi
4
En yüksek taban
486,10
En iyi yüzdelik
%0,44

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Adana lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

56 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Adana lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Adana Fen LisesiSeyhan486,10%0,44
Seyhan Borsa İstanbul Fen LisesiSeyhan477,40%1,06
Adana Anadolu LisesiÇukurova468,60%1,97
ÇEAS Anadolu LisesiÇukurova460,09%3,03
İsmail Safa Özler Anadolu LisesiÇukurova456,44%3,52
İsmail Safa Özler Anadolu LisesiAlmanca, Çukurova455,25%3,69
Piri Reis Anadolu LisesiÇukurova448,61%4,66
Kozan Fen LisesiKozan446,33%5,02
Adana Ticaret Odası Anadolu LisesiSarıçam437,93%6,35
Sungurbey Anadolu LisesiÇukurova436,77%6,55
Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen LisesiCeyhan429,89%7,71
Seyhan Rotary Anadolu LisesiYüreğir427,24%8,16
Gazi Anadolu LisesiSeyhan425,67%8,44
Seyhan Danişment Gazi Anadolu LisesiSeyhan417,84%9,82
75.Yıl Anadolu LisesiYüreğir410,07%11,27
Fatih Anadolu LisesiKozan409,04%11,46
Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Çukurova406,21%12,00
Yüreğir Halıcılar Anadolu LisesiYüreğir402,28%12,75
Şehit Zeynep Sağır Anadolu LisesiCeyhan399,69%13,27
TOKİ Köprülü Anadolu LisesiYüreğir396,20%13,97
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Sarıçam371,62%19,20
Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Seyhan363,57%21,04
Ceyhan Anadolu LisesiCeyhan360,54%21,75
Adana Erkek Anadolu LisesiSeyhan350,72%24,14
Ceyhan Ticaret Borsası Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Ceyhan349,40%24,46
Yaşar Rukiye Kısacık Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Çukurova346,33%25,24
Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Seyhan343,73%25,89
Karşıyaka Atatürk Anadolu LisesiYüreğir314,55%33,98
Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Sarıçam306,79%36,35
Kozan Şehit Arda Can Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Kozan288,96%42,38

Adana en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Adana Fen LisesiSeyhan486,10%0,44
  2. 2Seyhan Borsa İstanbul Fen LisesiSeyhan477,40%1,06
  3. 3Adana Anadolu LisesiÇukurova468,60%1,97
  4. 4ÇEAS Anadolu LisesiÇukurova460,09%3,03
  5. 5İsmail Safa Özler Anadolu LisesiÇukurova456,44%3,52
  6. 6Piri Reis Anadolu LisesiÇukurova448,61%4,66
  7. 7Kozan Fen LisesiKozan446,33%5,02
  8. 8Adana Ticaret Odası Anadolu LisesiSarıçam437,93%6,35
  9. 9Sungurbey Anadolu LisesiÇukurova436,77%6,55
  10. 10Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen LisesiCeyhan429,89%7,71

Adana ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Adana ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Adana ilinde taban puanı en yüksek okul 486,10 puan ve %0,44 yüzdelik dilimle Adana Fen Lisesi. Onu Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi ve Adana Anadolu Lisesi izliyor.

Adana fen liselerine kaç puanla girilir?

Adana ilinde 4 fen lisesi var. Taban puanları 429,89 ile 486,10 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 70 net gerekir.

Adana Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Adana ilinde sınavla öğrenci alan 18 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 468,60 (Adana Anadolu Lisesi), en düşük 188,64.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları