İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Adana Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Adana ilinde sınavla öğrenci alan 48 lisenin 56 programı için 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
48
Fen lisesi
4
En yüksek taban
482,97
En iyi yüzdelik
%0,50

Veri: 2026 LGS yerleştirmesi, bazı programlarda önceki yıl. Kaynak

Bu sayfa LGS puanıyla öğrenci alan liseleri gösterir. Adana ilinde OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 168 lise için: Adana OBP ile alan liseler

Adana lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

56 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Adana lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Adana Fen LisesiSeyhan482,97%0,50
Seyhan Borsa İstanbul Fen LisesiSeyhan471,06%1,20
Adana Anadolu LisesiÇukurova460,62%2,04
ÇEAS Anadolu LisesiÇukurova450,12%3,05
İsmail Safa Özler Anadolu LisesiÇukurova446,60%3,44
İsmail Safa Özler Anadolu LisesiAlmanca, Çukurova445,27%3,59
Piri Reis Anadolu LisesiÇukurova436,19%4,66
Kozan Fen LisesiKozan435,94%4,68
Adana Ticaret Odası Anadolu LisesiSarıçam425,25%6,09
Sungurbey Anadolu LisesiÇukurova423,52%6,34
Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen LisesiCeyhan413,94%7,80
Seyhan Rotary Anadolu LisesiYüreğir413,68%7,82
Gazi Anadolu LisesiSeyhan413,22%7,89
Seyhan Danişment Gazi Anadolu LisesiSeyhan405,73%9,11
75.Yıl Anadolu LisesiYüreğir399,09%10,24
Fatih Anadolu LisesiKozan393,66%11,26
Yüreğir Halıcılar Anadolu LisesiYüreğir389,62%11,96
Şehit Zeynep Sağır Anadolu LisesiCeyhan389,15%12,05
Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Seyhan387,31%12,40
TOKİ Köprülü Anadolu LisesiYüreğir384,12%13,02
Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Çukurova375,39%14,80
Ceyhan Anadolu LisesiCeyhan367,71%16,46
Adana Erkek Anadolu LisesiSeyhan367,49%16,51
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Sarıçam355,54%19,28
Yaşar Rukiye Kısacık Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Çukurova336,53%24,19
Ceyhan Ticaret Borsası Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Ceyhan332,08%25,41
Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Seyhan330,21%25,93
Karşıyaka Atatürk Anadolu LisesiYüreğir307,82%32,68
Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Sarıçam295,33%36,81
Kozan Şehit Arda Can Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Kozan281,59%41,70

Adana en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Adana Fen LisesiSeyhan482,97%0,50
  2. 2Seyhan Borsa İstanbul Fen LisesiSeyhan471,06%1,20
  3. 3Adana Anadolu LisesiÇukurova460,62%2,04
  4. 4ÇEAS Anadolu LisesiÇukurova450,12%3,05
  5. 5İsmail Safa Özler Anadolu LisesiÇukurova446,60%3,44
  6. 6Piri Reis Anadolu LisesiÇukurova436,19%4,66
  7. 7Kozan Fen LisesiKozan435,94%4,68
  8. 8Adana Ticaret Odası Anadolu LisesiSarıçam425,25%6,09
  9. 9Sungurbey Anadolu LisesiÇukurova423,52%6,34
  10. 10Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen LisesiCeyhan413,94%7,80

Adana ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Adana ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Adana ilinde taban puanı en yüksek okul 482,97 puan ve %0,50 yüzdelik dilimle Adana Fen Lisesi. Onu Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi ve Adana Anadolu Lisesi izliyor.

Adana fen liselerine kaç puanla girilir?

Adana ilinde 4 fen lisesi var. Taban puanları 413,94 ile 482,97 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 65 net gerekir.

Adana Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Adana ilinde sınavla öğrenci alan 18 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 460,62 (Adana Anadolu Lisesi), en düşük 239,20.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. 2026'da öğrenci almayan programlar en son öğrenci aldıkları yılın değeriyle gösterilir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları