İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Çankaya Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Ankara Çankaya ilçesinde sınavla öğrenci alan 23 lisenin 27 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

27 program listeleniyor

Çankaya lise taban puanları
OkulYüzdelik
Ankara Fen Lisesi494,49%0,08
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi488,42%0,29
Cumhuriyet Fen Lisesi477,26%1,09
Ankara Atatürk LisesiHazırlık sınıflı464,37%2,46
Gazi Anadolu Lisesi462,46%2,72
Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi460,09%3,03
Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi456,64%3,49
Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi452,76%4,04
Hacı Ömer Tarman Anadolu LisesiAlmanca450,13%4,44
Ayrancı Anadolu Lisesi444,51%5,31
Betül Can Anadolu Lisesi439,08%6,17
Ayhan Sümer Anadolu Lisesi434,70%6,88
Ayrancı Anadolu LisesiÇince433,09%7,16
Ümitköy Anadolu Lisesi432,69%7,23
Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi416,49%10,09
Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi401,16%12,98
Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı373,98%18,68
Ümitköy Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı368,39%19,94
Özel Harekat Şehitleri Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı314,91%33,87
Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHarita-Tapu-Kadastro, teknik program293,02%40,94
Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program273,38%48,47
Borsa İstanbul Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiLaboratuvar Hizmetleri, teknik program248,44%60,31
Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program248,43%60,32
Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiRadyo-Televizyon, teknik program242,49%63,63
Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı232,31%69,76
Nurten Uşan Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı195,07%93,29
Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı165,99%99,63

Sık sorulan sorular

Çankaya ilçesinin en iyi lisesi hangisi?

Taban puana göre Çankaya ilçesinin en yüksek puanlı lisesi 494,49 puan ve %0,08 yüzdelik dilimle Ankara Fen Lisesi. Bu puan için netler dengeli dağıldığında yaklaşık 89 net gerekir.

Çankaya liselerinin taban puanları kaç?

Çankaya ilçesindeki 23 lisenin taban puanları 195,07 ile 494,49 arasında. İlçede 3 fen lisesi var.

Ankara diğer ilçeler