İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Denizli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Denizli ilinde sınavla öğrenci alan 28 lisenin 33 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
28
Fen lisesi
7
En yüksek taban
482,91
En iyi yüzdelik
%0,61

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Denizli lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

33 program listeleniyor

Denizli lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Erbakır Fen LisesiMerkezefendi482,91%0,61
AYDEM Fen lisesiMerkezefendi472,11%1,55
Yaşar Kımıl Fen LisesiPamukkale465,82%2,27
Lütfi Ege Anadolu LisesiMerkezefendi457,28%3,41
Mustafa Kaynak Anadolu LisesiMerkezefendi451,93%4,16
Durmuş Ali Çoban Anadolu LisesiMerkezefendi440,81%5,89
İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Merkezefendi436,18%6,64
Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Merkezefendi435,42%6,77
İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler LisesiMerkezefendi429,99%7,68
Ahmet Nazif Zorlu Fen LisesiBabadağ421,40%9,19
Şevkiye Özel Fen LisesiÇivril411,19%11,06
Özay Gönlüm Fen LisesiTavas406,02%12,03
Acıpayam Cumhuriyet Fen LisesiAcıpayam398,87%13,43
Denizli Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Merkezefendi379,06%17,56
Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Merkezefendi374,13%18,64
Hatipzade Veli Başer Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Merkezefendi373,22%18,84
Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Pamukkale364,22%20,89
Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Pamukkale336,51%27,78
Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Pamukkale315,33%33,75
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Pamukkale292,14%41,25
Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi, teknik program, Pamukkale238,22%66,12
Çivril Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Çivril228,27%72,38
Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiHafızlık Projesi (fen ve Sosyal Bilimler Programı), Merkezefendi216,18%80,45
Albayrak Borsa İstanbul Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Merkezefendi214,61%81,50
Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Pamukkale211,19%83,79
Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Pamukkale208,05%85,86
Osman Aydınlı Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Pamukkale192,82%94,28
Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiUlaştırma Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Merkezefendi191,69%94,75
Tavas Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Tavas186,82%96,46
Servergazi Borsa İstanbul Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiModa Tasarım Teknolojileri, teknik program, Merkezefendi186,39%96,59
Baklan Tarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiTarım, teknik program, Baklan182,03%97,71
Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiTekstil Teknolojisi, teknik program, Pamukkale170,04%99,39
İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMatbaa Teknolojisi, teknik program, Merkezefendi158,13%99,88

Denizli en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Erbakır Fen LisesiMerkezefendi482,91%0,61
  2. 2AYDEM Fen lisesiMerkezefendi472,11%1,55
  3. 3Yaşar Kımıl Fen LisesiPamukkale465,82%2,27
  4. 4Lütfi Ege Anadolu LisesiMerkezefendi457,28%3,41
  5. 5Mustafa Kaynak Anadolu LisesiMerkezefendi451,93%4,16
  6. 6Durmuş Ali Çoban Anadolu LisesiMerkezefendi440,81%5,89
  7. 7İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler LisesiMerkezefendi436,18%6,64
  8. 8Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip LisesiMerkezefendi435,42%6,77
  9. 9Ahmet Nazif Zorlu Fen LisesiBabadağ421,40%9,19
  10. 10Şevkiye Özel Fen LisesiÇivril411,19%11,06

Denizli ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Denizli ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Denizli ilinde taban puanı en yüksek okul 482,91 puan ve %0,61 yüzdelik dilimle Erbakır Fen Lisesi. Onu AYDEM Fen lisesi ve Yaşar Kımıl Fen Lisesi izliyor.

Denizli fen liselerine kaç puanla girilir?

Denizli ilinde 7 fen lisesi var. Taban puanları 398,87 ile 482,91 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 61 net gerekir.

Denizli Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Denizli ilinde sınavla öğrenci alan 3 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 457,28 (Lütfi Ege Anadolu Lisesi), en düşük 440,81.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları