İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Gaziantep Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Gaziantep ilinde sınavla öğrenci alan 57 lisenin 67 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
57
Fen lisesi
5
En yüksek taban
480,59
En iyi yüzdelik
%0,83

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Gaziantep lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

67 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Gaziantep lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Vehbi Dinçerler Fen LisesiŞehitkamil480,59%0,83
TOBB Fen LisesiŞahinbey472,45%1,53
Abdulkadir Konukoğlu Fen LisesiŞehitkamil463,52%2,57
Yasemin Erman Balsu Anadolu LisesiŞehitkamil457,14%3,44
Gaziantep Anadolu LisesiŞehitkamil445,47%5,15
Prof. Dr. Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şahinbey442,97%5,55
Ayten Kemal Akınal Anadolu LisesiŞehitkamil441,89%5,71
Mustafa Gürbüz Necat Bayel Anadolu LisesiŞahinbey432,91%7,20
Hatice-Lütfü Akcan Anadolu LisesiŞehitkamil431,56%7,41
Nizip Fen LisesiNizip429,36%7,79
Borsa İstanbul Anadolu LisesiŞahinbey422,60%8,98
Vedat Topçuoğlu Anadolu LisesiŞehitkamil418,54%9,69
Gülşen Batar Anadolu LisesiŞahinbey407,59%11,74
Gaziantep LisesiAnadolu Lisesi, Şahinbey400,96%13,02
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Şehitkamil396,40%13,93
Borsa İstanbul İslahiye Fen LisesiIslahiye392,58%14,71
Şehit Mehmet Demir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şehitkamil391,96%14,85
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler LisesiŞehitkamil389,27%15,39
Hasan Çapan Anadolu LisesiNizip384,49%16,40
Şahinbey Sosyal Bilimler LisesiŞahinbey377,78%17,84
Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şahinbey374,00%18,67
Şehit Ömer Harun Demir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şehitkamil372,82%18,93
Sevinç Bahattin Teymur Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şahinbey358,88%22,15
Bedreddin Ayni Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şahinbey355,93%22,85
Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Şahinbey355,48%22,96
Nizip Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Nizip353,40%23,46
Uluslararası Gaziantep Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şahinbey350,70%24,14
Uluslararası Gaziantep Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Şahinbey348,51%24,69
Fadıloğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şehitkamil339,50%26,99
Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Şehitkamil335,91%27,94

Gaziantep en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Vehbi Dinçerler Fen LisesiŞehitkamil480,59%0,83
  2. 2TOBB Fen LisesiŞahinbey472,45%1,53
  3. 3Abdulkadir Konukoğlu Fen LisesiŞehitkamil463,52%2,57
  4. 4Yasemin Erman Balsu Anadolu LisesiŞehitkamil457,14%3,44
  5. 5Gaziantep Anadolu LisesiŞehitkamil445,47%5,15
  6. 6Prof. Dr. Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip LisesiŞahinbey442,97%5,55
  7. 7Ayten Kemal Akınal Anadolu LisesiŞehitkamil441,89%5,71
  8. 8Mustafa Gürbüz Necat Bayel Anadolu LisesiŞahinbey432,91%7,20
  9. 9Hatice-Lütfü Akcan Anadolu LisesiŞehitkamil431,56%7,41
  10. 10Nizip Fen LisesiNizip429,36%7,79

Gaziantep ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Gaziantep ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Gaziantep ilinde taban puanı en yüksek okul 480,59 puan ve %0,83 yüzdelik dilimle Vehbi Dinçerler Fen Lisesi. Onu TOBB Fen Lisesi ve Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi izliyor.

Gaziantep fen liselerine kaç puanla girilir?

Gaziantep ilinde 5 fen lisesi var. Taban puanları 392,58 ile 480,59 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 59 net gerekir.

Gaziantep Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Gaziantep ilinde sınavla öğrenci alan 11 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 457,14 (Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi), en düşük 311,26.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları