İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Kahramanmaraş Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Kahramanmaraş ilinde sınavla öğrenci alan 32 lisenin 40 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
32
Fen lisesi
6
En yüksek taban
468,48
En iyi yüzdelik
%1,98

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Kahramanmaraş lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

40 program listeleniyor

Kahramanmaraş lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Kahramanmaraş TOBB Fen LisesiOnikişubat468,48%1,98
Kahramanmaraş Fen LisesiOnikişubat458,80%3,20
Çukurova Elektrik Anadolu LisesiOnikişubat445,40%5,17
Elbistan Borsa İstanbul Fen LisesiElbistan440,55%5,93
Erdem Bayazıt Anadolu LisesiOnikişubat432,19%7,31
Kadriye Çalık Anadolu LisesiDulkadiroğlu422,00%9,09
Elbistan Anadolu LisesiElbistan405,79%12,08
Göksun Fen LisesiGöksun400,89%13,04
Afşin Fen LisesiAfşin397,19%13,77
Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Onikişubat391,87%14,87
Dulkadiroğlu Anadolu LisesiDulkadiroğlu385,39%16,21
Kahramanmaraş Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Onikişubat376,63%18,09
Pazarcık Fen LisesiPazarcık372,07%19,10
Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Onikişubat363,34%21,10
Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Onikişubat359,66%21,95
Afşin Anadolu LisesiAfşin349,10%24,54
Elbistan Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Elbistan335,55%28,04
Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu LisesiAndırın321,53%31,92
Yedi Güzel Adam Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Türkoğlu298,61%39,03
Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri (sınavlı), meslek programı, Onikişubat296,59%39,71
Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAdalet (sınavlı), meslek programı, Onikişubat286,97%43,11
Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Onikişubat281,75%45,09
Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Dulkadiroğlu278,60%46,33
Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Onikişubat270,93%49,49
Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Onikişubat254,38%57,21
Kahramanmaraş Mado Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Onikişubat252,65%58,10
Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Elbistan248,32%60,38
Kahramanmaraş Mado Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Onikişubat237,77%66,40
Şehit İdari Ataşe Galip Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiTekstil Teknolojisi, teknik program, Onikişubat228,37%72,31
Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Elbistan219,41%78,25
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Dulkadiroğlu218,87%78,63
Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiGrafik ve Fotoğraf (sınavlı), meslek programı, Onikişubat218,59%78,82
TOKİ Kazımkarabekir Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHarita-Tapu-Kadastro, teknik program, Dulkadiroğlu210,26%84,41
Şehit İdari Ataşe Galip Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi, teknik program, Onikişubat208,25%85,73
Karacasu Çok Programlı Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Dulkadiroğlu199,50%91,00
Afşin Şehit Kemal Pıçak Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Afşin194,10%93,73
Karacasu Çok Programlı Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Dulkadiroğlu193,28%94,08
Göksun Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Göksun185,98%96,71
Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Onikişubat169,75%99,41
Turgay Ciner Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Afşin168,48%99,49

Kahramanmaraş en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Kahramanmaraş TOBB Fen LisesiOnikişubat468,48%1,98
  2. 2Kahramanmaraş Fen LisesiOnikişubat458,80%3,20
  3. 3Çukurova Elektrik Anadolu LisesiOnikişubat445,40%5,17
  4. 4Elbistan Borsa İstanbul Fen LisesiElbistan440,55%5,93
  5. 5Erdem Bayazıt Anadolu LisesiOnikişubat432,19%7,31
  6. 6Kadriye Çalık Anadolu LisesiDulkadiroğlu422,00%9,09
  7. 7Elbistan Anadolu LisesiElbistan405,79%12,08
  8. 8Göksun Fen LisesiGöksun400,89%13,04
  9. 9Afşin Fen LisesiAfşin397,19%13,77
  10. 10Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip LisesiOnikişubat391,87%14,87

Kahramanmaraş ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Kahramanmaraş ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Kahramanmaraş ilinde taban puanı en yüksek okul 468,48 puan ve %1,98 yüzdelik dilimle Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi. Onu Kahramanmaraş Fen Lisesi ve Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi izliyor.

Kahramanmaraş fen liselerine kaç puanla girilir?

Kahramanmaraş ilinde 6 fen lisesi var. Taban puanları 372,07 ile 468,48 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 53 net gerekir.

Kahramanmaraş Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Kahramanmaraş ilinde sınavla öğrenci alan 7 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 445,40 (Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi), en düşük 321,53.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları