İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Kayseri Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Kayseri ilinde sınavla öğrenci alan 46 lisenin 52 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
46
Fen lisesi
9
En yüksek taban
483,75
En iyi yüzdelik
%0,53

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Kayseri lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

52 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Kayseri lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Osman Ulubaş Kayseri Fen LisesiKocasinan483,75%0,53
Sümer Fen LisesiKocasinan477,54%1,03
Kayseri Fen LisesiMelikgazi468,06%2,02
Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu LisesiKocasinan465,40%2,34
Sami Yangın Anadolu LisesiKocasinan457,87%3,34
Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu LisesiMelikgazi453,37%3,95
Osman Ulubaş Köşk Anadolu LisesiMelikgazi446,95%4,93
50. Yıl Dedeman Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Melikgazi442,49%5,62
Sema Yazar Anadolu LisesiMelikgazi440,80%5,89
Develi Borsa İstanbul Fen LisesiDeveli432,96%7,19
Erciyes Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi429,12%7,84
Hacı Şükrü Baktır Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Melikgazi429,09%7,85
Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi428,60%7,92
Kayseri Kilim Sosyal Bilimler LisesiMelikgazi426,54%8,29
Bünyan Fen LisesiBünyan421,75%9,13
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kocasinan417,49%9,89
Şehit Kübra Doğanay Fen LisesiYeşilhisar417,27%9,94
Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler LisesiTalas416,52%10,08
Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiUçak Bakım, teknik program, Melikgazi412,27%10,86
Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi410,33%11,22
Mustafa Koyuncu Fen LisesiYahyalı407,84%11,69
Tomarza Fen LisesiTomarza402,57%12,70
Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi393,26%14,57
Yaman Dede Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Talas384,94%16,31
Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Melikgazi376,80%18,05
Kayseri Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi373,03%18,88
Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kocasinan372,59%18,98
Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Develi370,26%19,50
Ömer-Serpil Özberber Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Talas367,16%20,22
Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Melikgazi366,44%20,38

Kayseri en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Osman Ulubaş Kayseri Fen LisesiKocasinan483,75%0,53
  2. 2Sümer Fen LisesiKocasinan477,54%1,03
  3. 3Kayseri Fen LisesiMelikgazi468,06%2,02
  4. 4Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu LisesiKocasinan465,40%2,34
  5. 5Sami Yangın Anadolu LisesiKocasinan457,87%3,34
  6. 6Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu LisesiMelikgazi453,37%3,95
  7. 7Osman Ulubaş Köşk Anadolu LisesiMelikgazi446,95%4,93
  8. 850. Yıl Dedeman Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiMelikgazi442,49%5,62
  9. 9Sema Yazar Anadolu LisesiMelikgazi440,80%5,89
  10. 10Develi Borsa İstanbul Fen LisesiDeveli432,96%7,19

Kayseri ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Kayseri ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Kayseri ilinde taban puanı en yüksek okul 483,75 puan ve %0,53 yüzdelik dilimle Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi. Onu Sümer Fen Lisesi ve Kayseri Fen Lisesi izliyor.

Kayseri fen liselerine kaç puanla girilir?

Kayseri ilinde 9 fen lisesi var. Taban puanları 353,63 ile 483,75 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 48 net gerekir.

Kayseri Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Kayseri ilinde sınavla öğrenci alan 6 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 465,40 (Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi), en düşük 328,47.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları