İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Kayseri Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Kayseri ilinde sınavla öğrenci alan 47 lisenin 60 programı için 2026 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
47
Fen lisesi
9
En yüksek taban
482,74
En iyi yüzdelik
%0,50

Veri: 2026 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Bu sayfa LGS puanıyla öğrenci alan liseleri gösterir. Kayseri ilinde OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 108 lise için: Kayseri OBP ile alan liseler

Kayseri lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

60 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Kayseri lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Osman Ulubaş Kayseri Fen LisesiKocasinan482,74%0,50
Sümer Fen LisesiKocasinan473,68%1,04
Kayseri Fen LisesiMelikgazi463,25%1,81
Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu LisesiKocasinan457,01%2,39
Sami Yangın Anadolu LisesiKocasinan449,09%3,16
Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu LisesiMelikgazi442,13%3,94
Osman Ulubaş Köşk Anadolu LisesiMelikgazi434,83%4,82
Melikgazi Belediyesi Mehmet Altun Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHavacılık ve Uzay Teknolojisi, teknik program, Melikgazi433,05%5,05
50. Yıl Dedeman Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Melikgazi426,99%5,86
Sema Yazar Anadolu LisesiMelikgazi425,16%6,10
Erciyes Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi422,14%6,54
Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi414,97%7,62
Hacı Şükrü Baktır Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Melikgazi413,95%7,80
Develi Borsa İstanbul Fen LisesiDeveli411,79%8,11
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kocasinan402,22%9,70
Kayseri Kilim Sosyal Bilimler LisesiMelikgazi400,97%10,05
Bünyan Fen LisesiBünyan400,60%10,05
Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiUçak Bakım, teknik program, Melikgazi397,96%10,44
Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi395,01%10,95
Şehit Kübra Doğanay Fen LisesiYeşilhisar389,69%11,95
Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler LisesiTalas388,20%12,22
Mustafa Koyuncu Fen LisesiYahyalı381,38%13,57
Tomarza Fen LisesiTomarza373,01%15,32
Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi371,53%15,63
Yaman Dede Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Talas360,74%18,05
Kayseri Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Melikgazi350,43%20,54
Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Melikgazi347,58%21,26
Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kocasinan341,01%22,98
Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Develi340,19%23,19
Pazarören Mimar Sinan Fen LisesiPınarbaşı339,39%23,41

Kayseri en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Osman Ulubaş Kayseri Fen LisesiKocasinan482,74%0,50
  2. 2Sümer Fen LisesiKocasinan473,68%1,04
  3. 3Kayseri Fen LisesiMelikgazi463,25%1,81
  4. 4Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu LisesiKocasinan457,01%2,39
  5. 5Sami Yangın Anadolu LisesiKocasinan449,09%3,16
  6. 6Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu LisesiMelikgazi442,13%3,94
  7. 7Osman Ulubaş Köşk Anadolu LisesiMelikgazi434,83%4,82
  8. 8Melikgazi Belediyesi Mehmet Altun Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMelikgazi433,05%5,05
  9. 950. Yıl Dedeman Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiMelikgazi426,99%5,86
  10. 10Sema Yazar Anadolu LisesiMelikgazi425,16%6,10

Kayseri ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Kayseri ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Kayseri ilinde taban puanı en yüksek okul 482,74 puan ve %0,50 yüzdelik dilimle Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi. Onu Sümer Fen Lisesi ve Kayseri Fen Lisesi izliyor.

Kayseri fen liselerine kaç puanla girilir?

Kayseri ilinde 9 fen lisesi var. Taban puanları 339,39 ile 482,74 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 43 net gerekir.

Kayseri Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Kayseri ilinde sınavla öğrenci alan 6 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 457,01 (Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi), en düşük 281,04.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in 2026 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları