İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Konya Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Konya ilinde sınavla öğrenci alan 81 lisenin 112 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
81
Fen lisesi
11
En yüksek taban
478,95
En iyi yüzdelik
%0,93

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Konya lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

112 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Konya lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Meram Fen LisesiMeram478,95%0,93
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Selçuklu475,52%1,27
Selçuklu Fen LisesiSelçuklu466,83%2,14
Karatay Fen LisesiKaratay464,57%2,44
Meram Anadolu LisesiMeram459,21%3,15
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Selçuklu458,54%3,25
ASELSAN KONYA Meslekî ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Selçuklu458,41%3,26
ASELSAN KONYA Meslekî ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Selçuklu453,12%4,00
Selçuklu Anadolu LisesiSelçuklu451,49%4,24
Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu LisesiSelçuklu447,17%4,89
Ereğli Fen LisesiEreğli445,40%5,17
Dolapoğlu Anadolu LisesiSelçuklu443,04%5,54
Dolapoğlu Anadolu LisesiAlmanca, Selçuklu441,75%5,73
Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen LisesiAkşehir438,65%6,23
Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Selçuklu437,15%6,48
Karatay TOKİ Anadolu LisesiKaratay434,88%6,85
Konya Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Karatay431,03%7,50
Şehit Muhsin Kiremitçi Fen LisesiSeydişehir429,38%7,79
Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Selçuklu427,14%8,18
Karapınar Murat Kurum Fen LisesiKarapınar425,25%8,51
Fetullah Bayır Fen LisesiBeyşehir424,68%8,61
Konya LisesiAnadolu Lisesi, Meram423,83%8,76
Ilgın Ticaret Borsası Fen LisesiIlgın420,56%9,34
Konya Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Karatay420,26%9,39
Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Meram410,12%11,26
Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Selçuklu408,15%11,63
Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler LisesiKaratay407,69%11,72
Ereğli LisesiAnadolu Lisesi, Ereğli402,36%12,74
Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Arapça, Meram401,08%13,00
Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Akşehir397,04%13,81

Konya en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Meram Fen LisesiMeram478,95%0,93
  2. 2Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiSelçuklu475,52%1,27
  3. 3Selçuklu Fen LisesiSelçuklu466,83%2,14
  4. 4Karatay Fen LisesiKaratay464,57%2,44
  5. 5Meram Anadolu LisesiMeram459,21%3,15
  6. 6ASELSAN KONYA Meslekî ve Teknik Anadolu LisesiSelçuklu458,41%3,26
  7. 7Selçuklu Anadolu LisesiSelçuklu451,49%4,24
  8. 8Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu LisesiSelçuklu447,17%4,89
  9. 9Ereğli Fen LisesiEreğli445,40%5,17
  10. 10Dolapoğlu Anadolu LisesiSelçuklu443,04%5,54

Konya ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Konya ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Konya ilinde taban puanı en yüksek okul 478,95 puan ve %0,93 yüzdelik dilimle Meram Fen Lisesi. Onu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Selçuklu Fen Lisesi izliyor.

Konya fen liselerine kaç puanla girilir?

Konya ilinde 11 fen lisesi var. Taban puanları 363,84 ile 478,95 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 51 net gerekir.

Konya Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Konya ilinde sınavla öğrenci alan 14 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 459,21 (Meram Anadolu Lisesi), en düşük 278,77.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları