İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Malatya Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Malatya ilinde sınavla öğrenci alan 26 lisenin 27 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
26
Fen lisesi
7
En yüksek taban
476,55
En iyi yüzdelik
%1,17

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Malatya lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

27 program listeleniyor

Malatya lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Malatya Erman Ilıcak Fen LisesiYeşilyurt476,55%1,17
Malatya Mehmet Ali Aydınlar Fen LisesiBattalgazi465,07%2,37
Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen LisesiYeşilyurt457,02%3,46
Malatya Anadolu LisesiBattalgazi445,37%5,17
Şehriban Günata Anadolu LisesiYeşilyurt439,57%6,08
Malatya LisesiAnadolu Lisesi, Battalgazi416,26%10,12
Yusuf Kenan Anadolu LisesiYeşilyurt411,29%11,04
Akçadağ Fatih Fen LisesiAkçadağ408,12%11,63
Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Yeşilyurt401,01%13,01
Tecde Anadolu LisesiYeşilyurt394,74%14,28
Kerem Aydınlar Fen LisesiArapgir380,77%17,20
Doğanşehir Fen LisesiDoğanşehir369,95%19,58
Mehmet Emin Ilıcak Fen LisesiDarende365,41%20,61
Niyazi Mısri Sosyal Bilimler LisesiBattalgazi359,93%21,89
Fuat Sezgin Anadolu LisesiBattalgazi339,52%26,99
Sadreddin Konevi Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Yeşilyurt325,08%30,91
Hacı Avni Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Battalgazi290,00%42,01
Malatya Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Battalgazi278,64%46,31
Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiRaylı Sistemler Teknolojisi, teknik program, Battalgazi278,63%46,31
Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Battalgazi260,47%54,21
Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Darende253,10%57,87
Şehit Gökhan Ertan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYenilenebilir Enerji Teknolojileri, teknik program, Yeşilyurt242,24%63,77
Atatürk Kız Anadolu LisesiBattalgazi203,52%88,69
Doğanşehir Hüsne Küçük Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Doğanşehir196,09%92,79
Aslantepe Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Battalgazi190,08%95,37
Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, teknik program, Battalgazi177,76%98,51
Aslantepe Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Battalgazi157,44%99,90

Malatya en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Malatya Erman Ilıcak Fen LisesiYeşilyurt476,55%1,17
  2. 2Malatya Mehmet Ali Aydınlar Fen LisesiBattalgazi465,07%2,37
  3. 3Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen LisesiYeşilyurt457,02%3,46
  4. 4Malatya Anadolu LisesiBattalgazi445,37%5,17
  5. 5Şehriban Günata Anadolu LisesiYeşilyurt439,57%6,08
  6. 6Malatya LisesiBattalgazi416,26%10,12
  7. 7Yusuf Kenan Anadolu LisesiYeşilyurt411,29%11,04
  8. 8Akçadağ Fatih Fen LisesiAkçadağ408,12%11,63
  9. 9Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip LisesiYeşilyurt401,01%13,01
  10. 10Tecde Anadolu LisesiYeşilyurt394,74%14,28

Malatya ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Malatya ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Malatya ilinde taban puanı en yüksek okul 476,55 puan ve %1,17 yüzdelik dilimle Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi. Onu Malatya Mehmet Ali Aydınlar Fen Lisesi ve Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi izliyor.

Malatya fen liselerine kaç puanla girilir?

Malatya ilinde 7 fen lisesi var. Taban puanları 365,41 ile 476,55 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 51 net gerekir.

Malatya Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Malatya ilinde sınavla öğrenci alan 7 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 445,37 (Malatya Anadolu Lisesi), en düşük 203,52.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları