İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Manisa Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Manisa ilinde sınavla öğrenci alan 44 lisenin 49 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
44
Fen lisesi
7
En yüksek taban
475,78
En iyi yüzdelik
%1,25

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Manisa lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

49 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Manisa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Manisa Fen LisesiYunusemre475,78%1,25
Halil Kale Fen LisesiTurgutlu468,72%1,96
Macide-Ramiz Taşkınlar Fen LisesiAkhisar464,98%2,38
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen LisesiYunusemre459,25%3,15
Soma Borsa İstanbul Fen LisesiSoma452,44%4,10
Şehzadeler Gediz Anadolu LisesiŞehzadeler451,61%4,23
Alaşehir Fen LisesiAlaşehir441,19%5,82
Fatih Anadolu LisesiYunusemre439,86%6,05
Necip Fazıl Kısakürek Fen LisesiDemirci423,93%8,74
Soma Cemil Meriç Anadolu LisesiSoma415,29%10,30
Manisa Sosyal Bilimler LisesiYunusemre411,07%11,08
Salihli Sekine Evren Anadolu LisesiSalihli407,14%11,82
Akhisar Şeyh İsa Anadolu LisesiAkhisar404,93%12,24
Ahmet Altan Anadolu LisesiAlaşehir401,20%12,97
Turgutlu LisesiAnadolu Lisesi, Turgutlu381,07%17,13
Ali Uzunoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Soma377,26%17,95
Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Salihli374,22%18,62
Kula Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu LisesiKula353,84%23,36
Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Akhisar350,23%24,26
Demirci Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Demirci348,10%24,79
Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Akhisar347,39%24,97
Merkez Efendi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Yunusemre342,60%26,19
Saruhanlı Anadolu LisesiSaruhanlı327,14%30,33
Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi, teknik program, Yunusemre318,29%32,86
Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiEndüstriyel Otomasyon Teknolojileri, teknik program, Salihli315,64%33,65
Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Yunusemre310,91%35,08
Selendi Anadolu LisesiSelendi310,72%35,13
Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Yunusemre291,68%41,41
Alaşehir Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Alaşehir287,40%42,96
Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Salihli281,04%45,37

Manisa en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Manisa Fen LisesiYunusemre475,78%1,25
  2. 2Halil Kale Fen LisesiTurgutlu468,72%1,96
  3. 3Macide-Ramiz Taşkınlar Fen LisesiAkhisar464,98%2,38
  4. 4Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen LisesiYunusemre459,25%3,15
  5. 5Soma Borsa İstanbul Fen LisesiSoma452,44%4,10
  6. 6Şehzadeler Gediz Anadolu LisesiŞehzadeler451,61%4,23
  7. 7Alaşehir Fen LisesiAlaşehir441,19%5,82
  8. 8Fatih Anadolu LisesiYunusemre439,86%6,05
  9. 9Necip Fazıl Kısakürek Fen LisesiDemirci423,93%8,74
  10. 10Soma Cemil Meriç Anadolu LisesiSoma415,29%10,30

Manisa ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Manisa ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Manisa ilinde taban puanı en yüksek okul 475,78 puan ve %1,25 yüzdelik dilimle Manisa Fen Lisesi. Onu Halil Kale Fen Lisesi ve Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi izliyor.

Manisa fen liselerine kaç puanla girilir?

Manisa ilinde 7 fen lisesi var. Taban puanları 423,93 ile 475,78 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 68 net gerekir.

Manisa Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Manisa ilinde sınavla öğrenci alan 11 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 451,61 (Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi), en düşük 270,51.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları