İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Mardin Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Mardin ilinde sınavla öğrenci alan 27 lisenin 30 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
27
Fen lisesi
4
En yüksek taban
453,39
En iyi yüzdelik
%3,94

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Mardin lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

30 program listeleniyor

Mardin lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Mardin Fen LisesiArtuklu453,39%3,94
Midyat Fen LisesiMidyat440,12%5,99
Mehmet Hadi Kahraman Fen LisesiKızıltepe423,09%8,89
Seyit Mustafa Çelik Fen LisesiNusaybin420,92%9,27
Mardin Anadolu LisesiArtuklu411,02%11,09
Midyat Anadolu LisesiMidyat391,04%15,04
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İzzettin Dündar Anadolu LisesiKızıltepe386,67%15,94
Nusaybin Anadolu LisesiNusaybin374,69%18,52
Midyat Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Midyat369,23%19,74
Mardin Borsa İstanbul Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Artuklu363,89%20,97
Artuklu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Artuklu362,86%21,21
Sakarya Anadolu LisesiKızıltepe357,32%22,52
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu LisesiArtuklu354,00%23,32
Artuklu Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Arapça, Artuklu341,85%26,38
Borsa İstanbul Anadolu LisesiArtuklu332,71%28,80
Nusaybin Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Nusaybin332,11%28,97
Derik Anadolu LisesiDerik296,02%39,91
Mazıdağı Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Mazıdağı275,12%47,75
Dargeçit Anadolu LisesiDargeçit269,04%50,30
Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri (sınavlı), meslek programı, Artuklu263,84%52,63
Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Kızıltepe260,27%54,31
Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Artuklu245,92%61,69
Şehit Şeyhmuz Demir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kızıltepe245,74%61,79
Dargeçit Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Dargeçit234,11%68,62
Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kızıltepe226,32%73,63
Derik Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Derik207,64%86,13
Savur Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Savur191,65%94,77
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Artuklu188,39%95,96
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Artuklu186,36%96,60
Mardin Said Nursi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Artuklu177,53%98,55

Mardin en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Mardin Fen LisesiArtuklu453,39%3,94
  2. 2Midyat Fen LisesiMidyat440,12%5,99
  3. 3Mehmet Hadi Kahraman Fen LisesiKızıltepe423,09%8,89
  4. 4Seyit Mustafa Çelik Fen LisesiNusaybin420,92%9,27
  5. 5Mardin Anadolu LisesiArtuklu411,02%11,09
  6. 6Midyat Anadolu LisesiMidyat391,04%15,04
  7. 7Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İzzettin Dündar Anadolu LisesiKızıltepe386,67%15,94
  8. 8Nusaybin Anadolu LisesiNusaybin374,69%18,52
  9. 9Midyat Anadolu İmam Hatip LisesiMidyat369,23%19,74
  10. 10Mardin Borsa İstanbul Sosyal Bilimler LisesiArtuklu363,89%20,97

Mardin ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Mardin ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Mardin ilinde taban puanı en yüksek okul 453,39 puan ve %3,94 yüzdelik dilimle Mardin Fen Lisesi. Onu Midyat Fen Lisesi ve Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi izliyor.

Mardin fen liselerine kaç puanla girilir?

Mardin ilinde 4 fen lisesi var. Taban puanları 420,92 ile 453,39 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 67 net gerekir.

Mardin Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Mardin ilinde sınavla öğrenci alan 9 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 411,02 (Mardin Anadolu Lisesi), en düşük 269,04.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları