İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Muğla Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Muğla ilinde sınavla öğrenci alan 28 lisenin 36 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
28
Fen lisesi
4
En yüksek taban
463,56
En iyi yüzdelik
%2,56

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Muğla lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

36 program listeleniyor

Muğla lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Menteşe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen LisesiMenteşe463,56%2,56
Belediye Fen LisesiFethiye459,08%3,16
Köyceğiz Fen LisesiKöyceğiz450,04%4,45
Menteşe Anadolu LisesiMenteşe440,27%5,97
Fethiye Ömer Özyer Anadolu LisesiFethiye436,82%6,54
Sebahattin Akyüz Fen LisesiMilas435,96%6,69
Ortaca Anadolu LisesiOrtaca410,93%11,11
Bodrum Anadolu LisesiBodrum407,52%11,75
Milas Anadolu lisesiMilas400,27%13,16
Bodrum Anadolu LisesiAlmanca, Bodrum399,79%13,25
Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Dalaman382,39%16,84
Halıcı Ahmet Urkay Anadolu LisesiMarmaris376,28%18,17
Menteşe Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Menteşe375,13%18,42
Fethiye Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Fethiye356,67%22,68
Fethiye Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Fethiye351,44%23,95
Yatağan Gazi Anadolu LisesiYatağan328,02%30,08
Köyceğiz Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Köyceğiz326,71%30,45
Muğla Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Menteşe312,25%34,67
Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu LisesiDatça280,77%45,48
Şehit Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAihl Çocuk Gelişimi ve Eğitimi programı, Fethiye254,88%56,96
Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Menteşe249,38%59,80
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Milas247,37%60,89
Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHarita-Tapu-Kadastro, teknik program, Fethiye240,89%64,56
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Menteşe240,74%64,64
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Menteşe235,28%67,91
Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Bodrum234,67%68,28
Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Menteşe233,04%69,30
Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Fethiye214,56%81,54
Marmaris İçmeler H. Narin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Marmaris213,30%82,38
Bodrum Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Bodrum212,91%82,64
Marmaris Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Marmaris210,72%84,10
Marmaris İçmeler H. Narin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Marmaris209,95%84,62
Şehit Mehmet Çetin Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Menteşe199,82%90,83
Bodrum Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Bodrum198,98%91,28
Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiİnşaat Teknolojisi, teknik program, Fethiye170,55%99,35
Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı, Fethiye160,69%99,83

Muğla en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Menteşe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen LisesiMenteşe463,56%2,56
  2. 2Belediye Fen LisesiFethiye459,08%3,16
  3. 3Köyceğiz Fen LisesiKöyceğiz450,04%4,45
  4. 4Menteşe Anadolu LisesiMenteşe440,27%5,97
  5. 5Fethiye Ömer Özyer Anadolu LisesiFethiye436,82%6,54
  6. 6Sebahattin Akyüz Fen LisesiMilas435,96%6,69
  7. 7Ortaca Anadolu LisesiOrtaca410,93%11,11
  8. 8Bodrum Anadolu LisesiBodrum407,52%11,75
  9. 9Milas Anadolu lisesiMilas400,27%13,16
  10. 10Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip LisesiDalaman382,39%16,84

Muğla ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Muğla ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Muğla ilinde taban puanı en yüksek okul 463,56 puan ve %2,56 yüzdelik dilimle Menteşe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi. Onu Belediye Fen Lisesi ve Köyceğiz Fen Lisesi izliyor.

Muğla fen liselerine kaç puanla girilir?

Muğla ilinde 4 fen lisesi var. Taban puanları 435,96 ile 463,56 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 72 net gerekir.

Muğla Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Muğla ilinde sınavla öğrenci alan 8 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 440,27 (Menteşe Anadolu Lisesi), en düşük 280,77.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları