İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Samsun Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Samsun ilinde sınavla öğrenci alan 42 lisenin 53 programı için 2026 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
42
Fen lisesi
10
En yüksek taban
480,05
En iyi yüzdelik
%0,66

Veri: 2026 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Bu sayfa LGS puanıyla öğrenci alan liseleri gösterir. Samsun ilinde OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 82 lise için: Samsun OBP ile alan liseler

Samsun lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

53 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Samsun lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen LisesiAtakum480,05%0,66
Aziz Atik Fen Lisesiİlkadım469,39%1,33
Canik Fen LisesiCanik463,86%1,76
Bafra Fen LisesiBafra446,73%3,43
Samsun Anadolu Lisesiİlkadım442,14%3,94
Onur Ateş Anadolu LisesiAtakum428,39%5,66
Çarşamba Fen LisesiÇarşamba427,50%5,79
Atakum Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Atakum416,30%7,40
Canik Borsa İstanbul Anadolu LisesiCanik410,90%8,26
Atakum Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Atakum404,21%9,36
OMÜ Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, Atakum403,45%9,49
Terme Fen LisesiTerme403,33%9,51
Rıdvan Çelikel Fen LisesiKavak400,58%10,05
OMÜ Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSiber Güvenlik, teknik program, Atakum395,90%10,80
OMÜ Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Atakum389,13%12,06
Bafra Anadolu LisesiBafra388,67%12,14
Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesiİlkadım384,80%12,89
Havza Fen LisesiHavza384,03%13,04
Atakum Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, hazırlık sınıflı, Arapça, Atakum382,60%13,32
OMÜ Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMotorlu Araçlar Teknolojisi, teknik program, Atakum378,66%14,12
Ali Fuat Başgil Anadolu LisesiÇarşamba376,29%14,63
Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, İlkadım369,53%16,06
Akpınar Fen LisesiLadik366,52%16,73
Vezirköprü Hatice-Kemal Kayalıoğlu Fen LisesiVezirköprü363,74%17,34
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, İlkadım335,09%24,58
Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program, Atakum325,00%27,30
Tekkeköy Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Tekkeköy311,27%31,56
Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi, teknik program, Tekkeköy294,74%37,01
Canik Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Canik294,18%37,21
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlyas Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri, teknik program, İlkadım243,38%58,59

Samsun en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen LisesiAtakum480,05%0,66
  2. 2Aziz Atik Fen Lisesiİlkadım469,39%1,33
  3. 3Canik Fen LisesiCanik463,86%1,76
  4. 4Bafra Fen LisesiBafra446,73%3,43
  5. 5Samsun Anadolu Lisesiİlkadım442,14%3,94
  6. 6Onur Ateş Anadolu LisesiAtakum428,39%5,66
  7. 7Çarşamba Fen LisesiÇarşamba427,50%5,79
  8. 8Atakum Anadolu İmam Hatip LisesiAtakum416,30%7,40
  9. 9Canik Borsa İstanbul Anadolu LisesiCanik410,90%8,26
  10. 10OMÜ Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAtakum403,45%9,49

Samsun ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Samsun ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Samsun ilinde taban puanı en yüksek okul 480,05 puan ve %0,66 yüzdelik dilimle Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi. Onu Aziz Atik Fen Lisesi ve Canik Fen Lisesi izliyor.

Samsun fen liselerine kaç puanla girilir?

Samsun ilinde 10 fen lisesi var. Taban puanları 363,74 ile 480,05 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 50 net gerekir.

Samsun Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Samsun ilinde sınavla öğrenci alan 5 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 442,14 (Samsun Anadolu Lisesi), en düşük 376,29.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in 2026 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları