İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Batman Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Batman ilinde sınavla öğrenci alan 17 lisenin 23 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
17
Fen lisesi
3
En yüksek taban
454,84
En iyi yüzdelik
%3,74

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Batman lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

23 program listeleniyor

Batman lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Batman Fen LisesiBatman Merkez454,84%3,74
Fatma Aliye Fen LisesiBatman Merkez430,88%7,52
Batman Anadolu LisesiBatman Merkez423,15%8,88
Türk Telekom Anadolu LisesiBatman Merkez411,27%11,04
Mevlana Anadolu LisesiBatman Merkez397,36%13,74
Abdülhamid Han Anadolu LisesiBatman Merkez380,75%17,20
TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez370,29%19,50
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Fen LisesiKozluk366,72%20,32
Batman Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Batman Merkez349,43%24,46
Batman Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez310,93%35,07
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez272,91%48,66
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez264,75%52,22
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMotorlu Araçlar Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez241,37%64,29
Kozluk Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kozluk237,37%66,64
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez233,62%68,93
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMobilya ve İç Mekân Tasarımı (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez231,98%69,96
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez224,93%74,57
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMetal Teknolojisi (sınavlı), meslek programı, Batman Merkez222,14%76,43
Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez219,13%78,46
Veysel Karani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez216,05%80,54
Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez207,35%86,31
Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiTarım, teknik program, Kozluk179,48%98,23
Gazi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Batman Merkez157,35%99,90

Batman en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Batman Fen LisesiBatman Merkez454,84%3,74
  2. 2Fatma Aliye Fen LisesiBatman Merkez430,88%7,52
  3. 3Batman Anadolu LisesiBatman Merkez423,15%8,88
  4. 4Türk Telekom Anadolu LisesiBatman Merkez411,27%11,04
  5. 5Mevlana Anadolu LisesiBatman Merkez397,36%13,74
  6. 6Abdülhamid Han Anadolu LisesiBatman Merkez380,75%17,20
  7. 7TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip LisesiBatman Merkez370,29%19,50
  8. 8Şehit Şenay Aybüke Yalçın Fen LisesiKozluk366,72%20,32
  9. 9Batman Sosyal Bilimler LisesiBatman Merkez349,43%24,46
  10. 10Batman Kız Anadolu İmam Hatip LisesiBatman Merkez310,93%35,07

Batman ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Batman ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Batman ilinde taban puanı en yüksek okul 454,84 puan ve %3,74 yüzdelik dilimle Batman Fen Lisesi. Onu Fatma Aliye Fen Lisesi ve Batman Anadolu Lisesi izliyor.

Batman fen liselerine kaç puanla girilir?

Batman ilinde 3 fen lisesi var. Taban puanları 366,72 ile 454,84 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 51 net gerekir.

Batman Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Batman ilinde sınavla öğrenci alan 4 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 423,15 (Batman Anadolu Lisesi), en düşük 380,75.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları