İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Batman Merkez Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Batman Batman Merkez ilçesinde sınavla öğrenci alan 14 lisenin 20 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

20 program listeleniyor

Batman Merkez lise taban puanları
OkulYüzdelik
Batman Fen Lisesi454,84%3,74
Fatma Aliye Fen Lisesi430,88%7,52
Batman Anadolu Lisesi423,15%8,88
Türk Telekom Anadolu Lisesi411,27%11,04
Mevlana Anadolu Lisesi397,36%13,74
Abdülhamid Han Anadolu Lisesi380,75%17,20
TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı370,29%19,50
Batman Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi349,43%24,46
Batman Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı310,93%35,07
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiBilişim Teknolojileri (sınavlı), meslek programı272,91%48,66
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi (sınavlı), meslek programı264,75%52,22
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMotorlu Araçlar Teknolojisi (sınavlı), meslek programı241,37%64,29
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMakine ve Tasarım Teknolojisi (sınavlı), meslek programı233,62%68,93
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMobilya ve İç Mekân Tasarımı (sınavlı), meslek programı231,98%69,96
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKimya Teknolojisi (sınavlı), meslek programı224,93%74,57
Batman Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMetal Teknolojisi (sınavlı), meslek programı222,14%76,43
Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı219,13%78,46
Veysel Karani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı216,05%80,54
Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı207,35%86,31
Gazi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı157,35%99,90

Sık sorulan sorular

Batman Merkez ilçesinin en iyi lisesi hangisi?

Taban puana göre Batman Merkez ilçesinin en yüksek puanlı lisesi 454,84 puan ve %3,74 yüzdelik dilimle Batman Fen Lisesi. Bu puan için netler dengeli dağıldığında yaklaşık 77 net gerekir.

Batman Merkez liselerinin taban puanları kaç?

Batman Merkez ilçesindeki 14 lisenin taban puanları 157,35 ile 454,84 arasında. İlçede 2 fen lisesi var.