İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Diyarbakır Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Diyarbakır ilinde sınavla öğrenci alan 47 lisenin 51 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
47
Fen lisesi
8
En yüksek taban
474,94
En iyi yüzdelik
%1,33

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

Diyarbakır lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

51 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Diyarbakır lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen LisesiYenişehir474,94%1,33
Borsa İstanbul Fen LisesiBağlar464,98%2,38
Vali Aydın Arslan Fen LisesiSur454,84%3,74
Rekabet Kurumu Anadolu LisesiYenişehir447,78%4,80
Kayapınar Fen LisesiKayapınar440,14%5,99
Diyarbakır Anadolu LisesiYenişehir433,00%7,18
Nevzat Ayaz Anadolu LisesiYenişehir423,49%8,82
Sezai Karakoç Anadolu LisesiYenişehir420,56%9,34
Ergani Fen LisesiErgani410,62%11,16
Selahaddini Eyyubi Anadolu LisesiYenişehir410,58%11,17
Adnan Menderes Anadolu LisesiKayapınar406,92%11,86
Fatih Sultan Mehmet Anadolu LisesiKayapınar400,26%13,16
Güler Şevki Özbek Anadolu LisesiBağlar397,81%13,65
Yeniköy Anadolu LisesiBağlar386,58%15,96
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Yenişehir384,04%16,49
Bismil Fen LisesiBismil382,94%16,73
Şehit Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar374,85%18,48
Diyarbakır Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Yenişehir370,99%19,34
Sermet Yalçın Anadolu LisesiErgani369,73%19,63
Çermik Fen LisesiÇermik368,10%20,00
1. Kılıçarslan Fen LisesiSilvan362,06%21,40
TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Bağlar348,86%24,60
70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Yenişehir345,58%25,43
Bismil Anadolu LisesiBismil343,69%25,91
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Yenişehir340,19%26,81
Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar334,76%28,25
Molla Gürani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Ergani334,62%28,29
Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar309,41%35,54
Silvan Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Silvan298,86%38,94
Şehit Özkan Özendi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Silvan291,41%41,51

Diyarbakır en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen LisesiYenişehir474,94%1,33
  2. 2Borsa İstanbul Fen LisesiBağlar464,98%2,38
  3. 3Vali Aydın Arslan Fen LisesiSur454,84%3,74
  4. 4Rekabet Kurumu Anadolu LisesiYenişehir447,78%4,80
  5. 5Kayapınar Fen LisesiKayapınar440,14%5,99
  6. 6Diyarbakır Anadolu LisesiYenişehir433,00%7,18
  7. 7Nevzat Ayaz Anadolu LisesiYenişehir423,49%8,82
  8. 8Sezai Karakoç Anadolu LisesiYenişehir420,56%9,34
  9. 9Ergani Fen LisesiErgani410,62%11,16
  10. 10Selahaddini Eyyubi Anadolu LisesiYenişehir410,58%11,17

Diyarbakır ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Diyarbakır ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Diyarbakır ilinde taban puanı en yüksek okul 474,94 puan ve %1,33 yüzdelik dilimle Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi. Onu Borsa İstanbul Fen Lisesi ve Vali Aydın Arslan Fen Lisesi izliyor.

Diyarbakır fen liselerine kaç puanla girilir?

Diyarbakır ilinde 8 fen lisesi var. Taban puanları 362,06 ile 474,94 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 50 net gerekir.

Diyarbakır Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Diyarbakır ilinde sınavla öğrenci alan 11 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 447,78 (Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi), en düşük 343,69.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in yayımladığı 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları