İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Yenişehir Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Diyarbakır Yenişehir ilçesinde sınavla öğrenci alan 14 lisenin 17 programı için MEB'in 2024 LGS yerleştirmesi taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Veri: MEB, 2024 LGS yerleştirmesi. Kaynak

17 program listeleniyor

Yenişehir lise taban puanları
OkulYüzdelik
Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi474,94%1,33
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi447,78%4,80
Diyarbakır Anadolu Lisesi433,00%7,18
Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi423,49%8,82
Sezai Karakoç Anadolu Lisesi420,56%9,34
Selahaddini Eyyubi Anadolu Lisesi410,58%11,17
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı384,04%16,49
Diyarbakır Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi370,99%19,34
70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program345,58%25,43
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı340,19%26,81
Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı286,15%43,42
Diyarbakır Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiElektrik-Elektronik Teknolojisi, teknik program229,89%71,31
Yenişehir Dicle Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiHasta ve Yaşlı Hizmetleri, teknik program192,43%94,44
Diyarbakır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiİnşaat Teknolojisi, teknik program169,29%99,44
Üçkuyu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiYiyecek İçecek Hizmetleri (sınavlı), meslek programı167,01%99,58
Diyarbakır Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı160,52%99,83
Üçkuyu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiKonaklama ve Seyahat Hizmetleri (sınavlı), meslek programı159,26%99,86

Sık sorulan sorular

Yenişehir ilçesinin en iyi lisesi hangisi?

Taban puana göre Yenişehir ilçesinin en yüksek puanlı lisesi 474,94 puan ve %1,33 yüzdelik dilimle Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi. Bu puan için netler dengeli dağıldığında yaklaşık 83 net gerekir.

Yenişehir liselerinin taban puanları kaç?

Yenişehir ilçesindeki 14 lisenin taban puanları 160,52 ile 474,94 arasında. İlçede 1 fen lisesi var.

Diyarbakır diğer ilçeler