İçeriğe geç
LGS Puan Hesaplama
Menü

Diyarbakır Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Diyarbakır ilinde sınavla öğrenci alan 48 lisenin 52 programı için 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri.

Lise
48
Fen lisesi
8
En yüksek taban
472,75
En iyi yüzdelik
%1,10

Veri: 2026 LGS yerleştirmesi, bazı programlarda önceki yıl. Kaynak

Bu sayfa LGS puanıyla öğrenci alan liseleri gösterir. Diyarbakır ilinde OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 125 lise için: Diyarbakır OBP ile alan liseler

Diyarbakır lise taban puanları tablosu

Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Okul adına dokununca programları, kaç net gerektiğini ve benzer okulları görürsün.

52 programın ilk 30 tanesi gösteriliyor

Diyarbakır lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri
OkulYüzdelik
Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen LisesiYenişehir472,75%1,10
Borsa İstanbul Fen LisesiBağlar458,70%2,21
Vali Aydın Arslan Fen LisesiSur445,12%3,61
Rekabet Kurumu Anadolu LisesiYenişehir435,74%4,71
Kayapınar Fen LisesiKayapınar430,68%5,36
Diyarbakır Anadolu LisesiYenişehir421,03%6,79
Nevzat Ayaz Anadolu LisesiYenişehir410,29%8,36
Sezai Karakoç Anadolu LisesiYenişehir407,07%8,97
Ergani Fen LisesiErgani402,08%9,72
Selahaddini Eyyubi Anadolu LisesiYenişehir396,18%10,75
Adnan Menderes Anadolu LisesiKayapınar392,71%11,38
Fatih Sultan Mehmet Anadolu LisesiKayapınar388,80%12,12
Güler Şevki Özbek Anadolu LisesiBağlar384,86%12,87
Yeniköy Anadolu LisesiBağlar379,61%13,93
Şehit Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar370,18%15,92
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Yenişehir364,29%17,23
Bismil Fen LisesiBismil361,33%17,91
Diyarbakır Abdullah Tivnikli Fen, Sosyal Bilimler ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Teknoloji programı, hazırlık sınıflı, Yenişehir358,47%18,48
Sermet Yalçın Anadolu LisesiErgani353,82%19,70
Çermik Fen LisesiÇermik350,72%20,46
TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Bağlar348,76%20,96
Diyarbakır Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Yenişehir343,37%22,37
1. Kılıçarslan Fen LisesiSilvan343,19%22,41
70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiSağlık Hizmetleri, teknik program, Yenişehir334,84%24,65
Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar332,87%25,18
Bismil Anadolu LisesiBismil322,57%28,14
Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Kayapınar307,55%32,76
Molla Gürani Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Ergani306,87%32,92
Şehit Özkan Özendi Anadolu İmam Hatip LisesiFen ve Sosyal Bilimler programı, Silvan281,02%41,92
Silvan Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi, Silvan268,83%46,72

Diyarbakır en yüksek puanlı 10 lise

  1. 1Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen LisesiYenişehir472,75%1,10
  2. 2Borsa İstanbul Fen LisesiBağlar458,70%2,21
  3. 3Vali Aydın Arslan Fen LisesiSur445,12%3,61
  4. 4Rekabet Kurumu Anadolu LisesiYenişehir435,74%4,71
  5. 5Kayapınar Fen LisesiKayapınar430,68%5,36
  6. 6Diyarbakır Anadolu LisesiYenişehir421,03%6,79
  7. 7Nevzat Ayaz Anadolu LisesiYenişehir410,29%8,36
  8. 8Sezai Karakoç Anadolu LisesiYenişehir407,07%8,97
  9. 9Ergani Fen LisesiErgani402,08%9,72
  10. 10Selahaddini Eyyubi Anadolu LisesiYenişehir396,18%10,75

Diyarbakır ilçelerine göre liseler

Sık sorulan sorular

Diyarbakır ilinin en yüksek puanlı lisesi hangisi?

MEB'in açıkladığı son resmî listeye göre Diyarbakır ilinde taban puanı en yüksek okul 472,75 puan ve %1,10 yüzdelik dilimle Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi. Onu Borsa İstanbul Fen Lisesi ve Vali Aydın Arslan Fen Lisesi izliyor.

Diyarbakır fen liselerine kaç puanla girilir?

Diyarbakır ilinde 8 fen lisesi var. Taban puanları 343,19 ile 472,75 arasında. En düşük taban puanlı fen lisesine girmek için yaklaşık 44 net gerekir.

Diyarbakır Anadolu liselerinin taban puanları kaç?

Diyarbakır ilinde sınavla öğrenci alan 11 Anadolu lisesi var. En yüksek taban puan 435,74 (Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi), en düşük 322,57.

Bu taban puanlar hangi yıla ait?

Tablodaki puanlar MEB'in 2024 ve 2026 LGS yerleştirmeleri taban puanları ve yüzdelik dilimleridir. 2026'da öğrenci almayan programlar en son öğrenci aldıkları yılın değeriyle gösterilir. Taban puanlar her yıl değiştiği için okulları karşılaştırırken yüzdelik dilime bakmak daha güvenilirdir.

Tüm illerin lise taban puanları