Bartın sınavsız liseler ve OBP değerleri
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
Bartın ilinde LGS puanı istemeden, OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 18 lise ve 2026, 2025, 2024, 2023 yıllarında yerleşen en düşük OBP değerleri.
Son güncelleme:
Veri: 2023-2026 yerel yerleştirme OBP değerleri, sorubak.com derlemesi; resmî liste değildir. Kaynak
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
18 okul listeleniyor
| Okul | İlçe | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Davut Fırıncıoğlu Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 94,33 | 92,99 |
| Köksal Toptan Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 89,64 | 90,06 |
| Hayme Ana Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 68,60 | 74,18 |
| Ulus Şehit Erkan Yalçın Anadolu LisesiAnadolu, Ulus | Ulus | 68,28 | 64,84 |
| Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 66,16 | 68,33 |
| Amasra Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Amasra | Amasra | 64,90 | 56,10 |
| Şehit Sinan Oruç Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Ulus | Ulus | 59,86 | 55,32 |
| Hasankadı Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Merkez | Merkez | 56,23 | veri yok |
| Şehit Musa Aytar Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, pansiyonlu, Ulus | Ulus | 54,58 | 52,53 |
| Arıt Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Merkez | Merkez | 54,49 | 59,01 |
| Ulus Şehit Mustafa Kemal Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Ulus | Ulus | 52,20 | 69,53 |
| Abdipaşa Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Ulus | Ulus | 51,54 | 61,54 |
| Mehmet Akif Ersoy Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 50,24 | 60,57 |
| Kurucaşile Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, pansiyonlu, Kurucaşile | Kurucaşile | 45,76 | 53,47 |
| Kozcağız Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Merkez | Merkez | 34,83 | 51,90 |
| TOBB Cumhuriyet Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | veri yok | 81,02 |
| TOBB Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | veri yok | 81,02 |
| Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | veri yok | veri yok |
Değer: o yıl okula yerleşen en düşük OBP (100 üzerinden). "-": o yıl için veri yok. Telefonda son iki yıl görünür; ekranı yatay çevir ya da geniş ekranda aç.
| Tür | Okul (2026 verisi) | En düşük | Ortanca | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 3 | 68,28 | 89,64 | 94,33 |
| İmam Hatip | 1 | 52,20 | 52,20 | 52,20 |
| Meslek | 4 | 50,24 | 60,37 | 68,60 |
| Çok Programlı | 7 | 34,83 | 54,49 | 64,90 |
Tablodaki değerlerle karşılaştırmak için OBP hesaplama aracında 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarından OBP'ni hesapla. LGS puanıyla öğrenci alan okullar için Bartın lise taban puanları sayfasına bak.
2026 değerlerine göre Bartın ilinde OBP ile öğrenci alan liseler arasında en yüksek değer Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi (Merkez): 94,3329. Onu Köksal Toptan Anadolu Lisesi (89,64) ve Hayme Ana Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (68,60) izliyor.
2026 yılında Bartın ilinde OBP ile öğrenci alan 3 Anadolu lisesinde yerleşen en düşük OBP değerleri 68,28 ile 94,33 arasında, ortanca 89,64. Kayıt alanındaki okullarda daha düşük OBP ile de yerleşilebilir.
Yerleşebilirsin ama önce okulun kayıt alanında oturan öğrenciler yerleşir; kontenjan kalırsa diğer öğrenciler OBP sırasına göre yerleşir. 2026'da 5 yerel tercihin en fazla 3'ü kendi kayıt alanından olabiliyordu.
Hayır. MEB ülke çapında OBP listesi yayımlamıyor ve Bartın için resmî bir liste bulamadık. Değerler sorubak.com derlemesinden; bu derleme İstanbul'un resmî listesiyle %99,7 oranında aynı çıktı. Kesin bilgi için okulla veya ilçe millî eğitim müdürlüğüyle görüş.