Erzincan sınavsız liseler ve OBP değerleri
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
Erzincan ilinde LGS puanı istemeden, OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 29 lise ve 2026, 2025, 2024, 2023 yıllarında yerleşen en düşük OBP değerleri.
Son güncelleme:
Veri: 2023-2026 yerel yerleştirme OBP değerleri, sorubak.com derlemesi; resmî liste değildir. Kaynak
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
29 okul listeleniyor
| Okul | İlçe | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Erzincan Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 95,14 | 93,19 |
| Mustafa Doğan Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 91,02 | 89,20 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 87,91 | 86,74 |
| Erzincan Milli Egemenlik Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Merkez | Merkez | 86,63 | 85,32 |
| Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, pansiyonlu, Kemah | Kemah | 78,14 | 61,05 |
| Şehit Adem Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Üzümlü | Üzümlü | 76,47 | 47,49 |
| Tercan Mercan Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Tercan | Tercan | 75,67 | 55,21 |
| İpekyolu Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 74,51 | 73,12 |
| Fahriye Gültekin Anadolu LisesiAnadolu, Tercan | Tercan | 70,08 | 56,70 |
| Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 67,29 | 64,18 |
| Çayırlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, pansiyonlu, Çayırlı | Çayırlı | 64,87 | 58,35 |
| Hürriyet Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 61,62 | 47,69 |
| Hacı Ali Akın Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 61,07 | 41,33 |
| Refahiye Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Refahiye | Refahiye | 59,13 | 55,91 |
| Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, pansiyonlu, Merkez | Merkez | 55,85 | 48,10 |
| Çağlayan Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 55,61 | 58,58 |
| İliç Seyda Fırat Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, İliç | İliç | 54,68 | 49,32 |
| Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, pansiyonlu, Kemaliye | Kemaliye | 53,03 | 59,48 |
| Tercan Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Tercan | Tercan | 52,45 | 50,10 |
| Çadırkaya Anadolu LisesiAnadolu, Tercan | Tercan | 51,96 | 47,64 |
| Refahiye Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Refahiye | Refahiye | 51,30 | 56,93 |
| Refahiye Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Refahiye | Refahiye | 51,04 | 56,57 |
| Otlukbeli Anadolu LisesiAnadolu, Otlukbeli | Otlukbeli | 50,71 | 46,59 |
| Çayırlı Anadolu LisesiAnadolu, Çayırlı | Çayırlı | 49,51 | 45,06 |
| Ulalar Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 45,34 | 58,25 |
| Üzümlü Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Üzümlü | Üzümlü | 36,87 | 47,31 |
| Kız Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Üzümlü | Üzümlü | veri yok | 83,01 |
| Şehit Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Tercan | Tercan | veri yok | 51,28 |
| Tercan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Tercan | Tercan | veri yok | 49,53 |
Değer: o yıl okula yerleşen en düşük OBP (100 üzerinden). "-": o yıl için veri yok. Telefonda son iki yıl görünür; ekranı yatay çevir ya da geniş ekranda aç. Renkli okul adları sitemizdeki okul sayfasına gider (okul LGS puanıyla da öğrenci alıyor).
| Tür | Okul (2026 verisi) | En düşük | Ortanca | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 12 | 36,87 | 54,03 | 95,14 |
| İmam Hatip | 2 | 51,30 | 63,89 | 76,47 |
| Meslek | 8 | 51,04 | 63,25 | 87,91 |
| Çok Programlı | 4 | 53,03 | 65,17 | 78,14 |
Tablodaki değerlerle karşılaştırmak için OBP hesaplama aracında 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarından OBP'ni hesapla. LGS puanıyla öğrenci alan okullar için Erzincan lise taban puanları sayfasına bak.
2026 değerlerine göre Erzincan ilinde OBP ile öğrenci alan liseler arasında en yüksek değer Erzincan Anadolu Lisesi (Merkez): 95,1384. Onu Mustafa Doğan Anadolu Lisesi (91,02) ve Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (87,91) izliyor.
2026 yılında Erzincan ilinde OBP ile öğrenci alan 12 Anadolu lisesinde yerleşen en düşük OBP değerleri 36,87 ile 95,14 arasında, ortanca 54,03. Kayıt alanındaki okullarda daha düşük OBP ile de yerleşilebilir.
Yerleşebilirsin ama önce okulun kayıt alanında oturan öğrenciler yerleşir; kontenjan kalırsa diğer öğrenciler OBP sırasına göre yerleşir. 2026'da 5 yerel tercihin en fazla 3'ü kendi kayıt alanından olabiliyordu.
Hayır. MEB ülke çapında OBP listesi yayımlamıyor ve Erzincan için resmî bir liste bulamadık. Değerler sorubak.com derlemesinden; bu derleme İstanbul'un resmî listesiyle %99,7 oranında aynı çıktı. Kesin bilgi için okulla veya ilçe millî eğitim müdürlüğüyle görüş.