Tokat sınavsız liseler ve OBP değerleri
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
Tokat ilinde LGS puanı istemeden, OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 48 lise ve 2026, 2025, 2024, 2023 yıllarında yerleşen en düşük OBP değerleri.
Son güncelleme:
Veri: 2023-2026 yerel yerleştirme OBP değerleri, sorubak.com derlemesi; resmî liste değildir. Kaynak
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
48 okul listeleniyor
| Okul | İlçe | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Dinçerler 75. Yıl Anadolu LisesiAnadolu, Zile | Zile | 95,01 | 93,55 |
| Sami Baklacı Anadolu LisesiAnadolu, Turhal | Turhal | 93,64 | 91,50 |
| 15 Temmuz Şehitler Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 93,50 | 92,75 |
| Zile Dinçerler Anadolu LisesiAnadolu, Zile | Zile | 93,23 | 91,14 |
| Niksar Anadolu LisesiAnadolu, Niksar | Niksar | 92,56 | 88,94 |
| Fatih Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Erbaa | Erbaa | 90,96 | 89,68 |
| Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sakarya Anadolu LisesiAnadolu, Zile | Zile | 90,42 | 88,19 |
| Cumhuriyet Anadolu LisesiAnadolu, Turhal | Turhal | 90,12 | 81,52 |
| Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, pansiyonlu, Zile | Zile | 88,24 | 85,12 |
| Ahmet Altıkulaç Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Niksar | Niksar | 88,04 | 85,93 |
| Merkez İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 87,12 | 88,60 |
| Abdulhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Erbaa | Erbaa | 84,13 | 86,15 |
| Coşkun Önder Anadolu LisesiAnadolu, Erbaa | Erbaa | 81,88 | 79,02 |
| Atatürk Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 81,77 | 84,12 |
| Plevne Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 79,34 | 71,94 |
| Nizameddin Yağıbasan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Niksar | Niksar | 78,56 | 83,06 |
| Danışment Gazi Anadolu LisesiAnadolu, Niksar | Niksar | 74,11 | 75,56 |
| Yeşilırmak Anadolu LisesiAnadolu, Turhal | Turhal | 72,81 | 69,63 |
| Zile Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Zile | Zile | 70,77 | 63,08 |
| Reşadiye Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Reşadiye | Reşadiye | 70,19 | 43,64 |
| Sebahat-İsmet Erdem Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Reşadiye | Reşadiye | 68,71 | 73,65 |
| Atatürk Anadolu LisesiAnadolu, Turhal | Turhal | 67,60 | 55,36 |
| Başçiftlik Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Başçiftlik | Başçiftlik | 65,69 | 60,21 |
| Topçam Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 63,75 | veri yok |
| Karayaka Anadolu LisesiAnadolu, Erbaa | Erbaa | 63,24 | 34,18 |
| Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Yeşilyurt | Yeşilyurt | 58,44 | 53,97 |
| Erbaa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Erbaa | Erbaa | 57,56 | 58,03 |
| Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Niksar | Niksar | 55,92 | 58,07 |
| Reşadiye Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, pansiyonlu, Reşadiye | Reşadiye | 54,77 | 50,40 |
| Şehit Mehmet Han Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 52,24 | 37,19 |
| Pazar Ayşe Ak Seda Sayan Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Pazar | Pazar | 51,05 | 55,63 |
| Pazar Üzümören Selçuk Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Pazar | Pazar | 47,52 | 55,89 |
| Gökal Güldere Anadolu LisesiAnadolu, Erbaa | Erbaa | 47,01 | 57,27 |
| Almus Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Almus | Almus | 46,92 | 51,95 |
| Sulusaray Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Sulusaray | Sulusaray | 45,79 | 55,39 |
| Çamlıbel Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Merkez | Merkez | 45,36 | 74,99 |
| Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Yeşilyurt | Yeşilyurt | 41,13 | 66,73 |
| Şehit Ahmet Atilla Güneş Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Turhal | Turhal | 27,64 | 30,09 |
| Yeşilyurt Şehit Yusuf Parlak Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Yeşilyurt | Yeşilyurt | 23,63 | 42,50 |
| Çat Hüseyin Abbas Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Merkez | Merkez | 22,57 | 41,86 |
| TOBB Şehit Yüzbaşı Erdal Okul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Turhal | Turhal | veri yok | 81,36 |
| Dinçerler Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Zile | Zile | veri yok | 80,62 |
| Akşemseddin Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Turhal | Turhal | veri yok | 57,98 |
| Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Merkez | Merkez | veri yok | 55,13 |
| Artova Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Artova | Artova | veri yok | 53,79 |
| Zile Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Zile | Zile | veri yok | 53,74 |
| Fahriye Arat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Merkez | Merkez | veri yok | 31,09 |
| Seyrantepe Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Erbaa | Erbaa | veri yok | 23,54 |
Değer: o yıl okula yerleşen en düşük OBP (100 üzerinden). "-": o yıl için veri yok. Telefonda son iki yıl görünür; ekranı yatay çevir ya da geniş ekranda aç.
| Tür | Okul (2026 verisi) | En düşük | Ortanca | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 21 | 23,63 | 81,77 | 95,01 |
| İmam Hatip | 3 | 22,57 | 54,77 | 58,44 |
| Meslek | 10 | 27,64 | 70,48 | 88,24 |
| Çok Programlı | 6 | 45,36 | 47,22 | 65,69 |
Tablodaki değerlerle karşılaştırmak için OBP hesaplama aracında 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarından OBP'ni hesapla. LGS puanıyla öğrenci alan okullar için Tokat lise taban puanları sayfasına bak.
2026 değerlerine göre Tokat ilinde OBP ile öğrenci alan liseler arasında en yüksek değer Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi (Zile): 95,0139. Onu Sami Baklacı Anadolu Lisesi (93,64) ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi (93,50) izliyor.
2026 yılında Tokat ilinde OBP ile öğrenci alan 21 Anadolu lisesinde yerleşen en düşük OBP değerleri 23,63 ile 95,01 arasında, ortanca 81,77. Kayıt alanındaki okullarda daha düşük OBP ile de yerleşilebilir.
Yerleşebilirsin ama önce okulun kayıt alanında oturan öğrenciler yerleşir; kontenjan kalırsa diğer öğrenciler OBP sırasına göre yerleşir. 2026'da 5 yerel tercihin en fazla 3'ü kendi kayıt alanından olabiliyordu.
Hayır. MEB ülke çapında OBP listesi yayımlamıyor ve Tokat için resmî bir liste bulamadık. Değerler sorubak.com derlemesinden; bu derleme İstanbul'un resmî listesiyle %99,7 oranında aynı çıktı. Kesin bilgi için okulla veya ilçe millî eğitim müdürlüğüyle görüş.