Yalova sınavsız liseler ve OBP değerleri
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
Yalova ilinde LGS puanı istemeden, OBP ile (sınavsız) öğrenci alan 16 lise ve 2026, 2025, 2024, 2023 yıllarında yerleşen en düşük OBP değerleri.
Son güncelleme:
Veri: 2023-2026 yerel yerleştirme OBP değerleri, sorubak.com derlemesi; resmî liste değildir. Kaynak
Okul türüne veya ilçeye göre filtrele. Sıralama 2026 değerine göre; değeri olmayan okullar önceki yılın değeriyle sonda.
16 okul listeleniyor
| Okul | İlçe | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 93,62 | 91,24 |
| Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu LisesiAnadolu, Çiftlikköy | Çiftlikköy | 90,61 | 86,56 |
| Fatih Sultan Mehmet Anadolu LisesiAnadolu, Merkez | Merkez | 84,22 | 76,59 |
| Çiftlikköy Atatürk Anadolu LisesiAnadolu, pansiyonlu, Çiftlikköy | Çiftlikköy | 84,04 | 82,61 |
| Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Çınarcık | Çınarcık | 78,11 | 74,71 |
| Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Çiftlikköy | Çiftlikköy | 76,02 | 76,58 |
| Çınarcık Atatürk Anadolu LisesiAnadolu, Çınarcık | Çınarcık | 71,05 | 18,35 |
| Selahattin Aslan Anadolu LisesiAnadolu, Altınova | Altınova | 70,47 | veri yok |
| Adnan Menderes Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 43,05 | 29,68 |
| Çınarcık Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Çınarcık | Çınarcık | 42,97 | 46,52 |
| Armutlu Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, Armutlu | Armutlu | 41,90 | 53,57 |
| TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Merkez | Merkez | 41,24 | 56,88 |
| Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMeslek, Çınarcık | Çınarcık | 41,11 | 44,30 |
| Armutlu Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Armutlu | Armutlu | 37,43 | 60,39 |
| Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiİmam Hatip, pansiyonlu, Merkez | Merkez | veri yok | 24,11 |
| Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu LisesiÇok Programlı, Altınova | Altınova | veri yok | veri yok |
Değer: o yıl okula yerleşen en düşük OBP (100 üzerinden). "-": o yıl için veri yok. Telefonda son iki yıl görünür; ekranı yatay çevir ya da geniş ekranda aç. Renkli okul adları sitemizdeki okul sayfasına gider (okul LGS puanıyla da öğrenci alıyor).
| Tür | Okul (2026 verisi) | En düşük | Ortanca | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 6 | 70,47 | 84,13 | 93,62 |
| İmam Hatip | 2 | 41,90 | 42,43 | 42,97 |
| Meslek | 5 | 41,11 | 43,05 | 78,11 |
| Çok Programlı | 1 | 37,43 | 37,43 | 37,43 |
Tablodaki değerlerle karşılaştırmak için OBP hesaplama aracında 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarından OBP'ni hesapla. LGS puanıyla öğrenci alan okullar için Yalova lise taban puanları sayfasına bak.
2026 değerlerine göre Yalova ilinde OBP ile öğrenci alan liseler arasında en yüksek değer Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu Lisesi (Merkez): 93,6196. Onu Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi (90,61) ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi (84,22) izliyor.
2026 yılında Yalova ilinde OBP ile öğrenci alan 6 Anadolu lisesinde yerleşen en düşük OBP değerleri 70,47 ile 93,62 arasında, ortanca 84,13. Kayıt alanındaki okullarda daha düşük OBP ile de yerleşilebilir.
Yerleşebilirsin ama önce okulun kayıt alanında oturan öğrenciler yerleşir; kontenjan kalırsa diğer öğrenciler OBP sırasına göre yerleşir. 2026'da 5 yerel tercihin en fazla 3'ü kendi kayıt alanından olabiliyordu.
Hayır. MEB ülke çapında OBP listesi yayımlamıyor ve Yalova için resmî bir liste bulamadık. Değerler sorubak.com derlemesinden; bu derleme İstanbul'un resmî listesiyle %99,7 oranında aynı çıktı. Kesin bilgi için okulla veya ilçe millî eğitim müdürlüğüyle görüş.